Tomasz Malinowski Bar Expert

Bar Consulting Pimp My Bar w Indiach

...

Tomasz Malinowski z miedzynarodowym kontraktem Bar Consulting w Chennai!

Chennai, 8 milionów mieszkańców i  4 **** Hotel Savera,  w centrum zatłoczonej metropolii.

Niecodzienny Bar Consulting … w Indiach

Najwyższe światowe wymagania i miedzynarodowy konkurs dotyczący zupełnego odświeżenia hotelowego Cocktail Baru, nową, porywająca koncepcją.

Efekt? Tomasz Malinowski w Chennai! 146 nowych drinków w menu, zaserwowanych ponad 1250 razy w 3 miesiącu istnienia Cocktail Baru. Ponadto zadowolony klient, referencje oraz kontrakt na …  dowiedz się wiecej- to przygoda o której warto przeczytać.

Przedstawiciel firmy Pimp My Bar – Tomasz Malinowski, we współpracy z Agencją Juliana’s Leisure z Londynu wygrał ogólnoświatowy konkurs na ideę funkcjonowania nowego Cocktail Baru w Hotelu Savera w Chennai. W związku z tym, 1 marca 2012 roku, wyleciał do Indii, aby nadzorować otwarcie nowego baru, w tym egzotycznym 8- milionowym mieście.

Mieliśmy ambicje, by wszystko wyszło perfekcyjnie, a zakres powierzonych nam działań był prawdziwie epicki.

Do naszych obowiązków należało:

•  Projekt nowego coctail baru (dotyczyło tylko miejsca pracy barmanów)

•  Nadzorowanie procesu budowy, rozmieszczenia poszczególnych elementów składowych i wyposażenia baru,

•  Trening załogi z najwyższych standardów pracy za barem oraz mixologii,

•  Szkolenie z zakresu pracy Working Flair,

•  Stworzenie nowej linii koktajli oraz menu opiewającego na bagatela 146 drinków,

•  Utrzymywanie trwałych relacji z gośćmi oraz lokalnymi mediami.

Problemem z jakim starlismy się w Chennai jest fakt, iż jedynie około 1000 mieszkańców może pozwolić sobie na bywanie w klubach, czy restauracjach. Do tej liczby dochodzą oczywiście turyści i ludzie biznesu przyjeżdzający do miasta. Niemniej konkurencja o gości na rynku – 60 lokalnych restauracji, 10 klubów  i kilku hoteli jest wybitnie agresywna.
 Ekskluzywności rywalizacji dodaje cena samych alkoholi, na które w Chennai nałożony został 62% podatek, co sprawiło, że na drinki pozwolić sobie mogą jedynie najbardziej majętni- a jednocześnie najbardziej wymagający.

Hotel Severa potrzebował powiewu nowości, potrzebował rynkowego wyróznienia i unikalności.

Po zbadaniu  wyróżników i silnych stron konkurencji przystąpiliśmy do tworzenia karty menu.
Na prośbę właścicielki hotelu, Niny Reddy, mieliśmy za zadanie skonstruować kartę opiewającą na 146 (!) autorskich pozycji, pomijając klasyczne koktajle typu Manhatan, Pina Colada czy Cuba Libre.

Stworzyliśmy wersje smakowe klasyków, opierając się na modyfikowaniu alkoholi lub syropów.
 Było to nie lada wyzwanie, gdyż jak wiemy, to właśnie na koktajlach, bary zarabiają krocie!

Musieliśmy błysnąć kreatywnością i oryginalnością by zapewnić odpowiednie zainteresowanie i wykonać założony plan finansowy Bay146.

Bar consulting Hotel Savera – Czy podołalismy wyzwaniu?

Po dwóch tygodniach wytężonej pracy menu zostało ukończone!

Nasza propozycja nie tylko spełniła założenia finansowe, ale co ważne znacznie odbiegała od konkurencyjnych barów w Chennai.

Po trzech pierwszych miesiącach sprzedaliśmy 3500 pozycji (raport do wglądu), co jest naprawdę imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę iż bary w Chennai są otwarte od 19 do 23 godziny!

Plan biznesowy został wykonany. Nasz przedstawiciel doceniony w lokalnych mediach, a właściciele hotelu zadowoleni z zysków oraz chętni do przyszłej współpracy w koordynowaniu funkcjonowania lokalu.

Umiejętności barmańskiej miksologii, Working Flair oraz niebanalna osobowość Tomka sprawiły, iż w przeciągu kilku miesięcy został zaproszony do udzielenia wywiadów 3 magazynom oraz czterokrotnie udzielał wywiadu do tamtejszych gazet. Grand finnale & c.d.n. …

Kompetencja oraz osobowośc Tomka tak przypadły do gustu właścicielom hotelu, że tuż przed wyjazdem do Polski sprawili nam niesamowitą niespodziankę.

Podpisaliśmy umowę na kolejny kontrakt na przełomie 2013/2014 roku, mający na celu odnowienie karty menu oraz szkolenie nowych pracowników hotelu.

Z Indii wróciliśmy więc spełnieni i szczęśliwi, pełni apetytu na więcej!

Do zobaczenia za rok Chennai na kolejnym projekcie bar consulting!

 

Podziel się!

Galeria zdjęć

Sprawdź naszą ofertę